Katschberg - Aineck

27. srpna 2014 v 16:15 |  Salzburg
Na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutany se nachází, co do velikosti na rakouské poměry, spíše menší skiareál Katschberg - Aineck. Lyžaři zde mají k dispozici téměř 70 kilometrů sjezdovek a celá lyžařská oblast se táhne přes dva vrcholy Aineck a Tschaneck. Ještě je možné lyžovat v menších areálech Fanningberg a Grosseck - Speiereck, ale ty nejsou s hlavní oblastí Katschberg - Aineck propojené sjezdovkami a lanovkami a je třeba se mezi nimi dopravovat skibusy nebo vlastním vozem.

Kdo přijede na lyžování do oblasti Katschberg, může volit z vícero možností nákupu skipasu. Kromě jízdenky na areál Katschberg - Aineck se dají zakoupit i další, rozšířené skipasy. Skipas s názvem Lungo zahrnuje celou oblast Obertauern, která svým návštěvníkům nabízí možnost lyžovat na téměř 250 kilometrech sjezdovek, a nebo je možné zakoupit ještě rozsáhlejší skipas, který zahrnuje celé Korutany.

Na vrcholu Katschberghöhe, který dosahuje nadmořské výšky 1.640 metrů, se nachází většina ubytování na zdejších sjezdovkách a hoteloví hosté si mohou zde svých pokojů užívat výhledu na překrásnou horskou krajinu okolního taurského pohoří. Na lyžaře tu čekají sjezdové tratě především lehčí obtížnosti, které jsou vhodné hlavně pro lyžování začínajících lyžařů, rodin s dětmi a nebo pro carvery.Naproti ležící vrchol Aineck zase láká na své svahy hlavně zdatnější lyžaře a zkušenější jezdce. Vrcholným zážitkem je pak sjezd šestikilometrové sjezdovky A1 (pojmenovaná ne neúmyslně po největší rakouské dálnici) až do vesnice St. Margarethen v údolí Lungau nebo jízda po náročné černé trati Diretissima, jejíž převýšení na délce něco přes 2 kilometry dosahuje skoro 600 metrů.

O dopravu na Ainecku se mimo jiné stará nová 8 místná kabinka, která dopraví lyžaře na vrchol daleko rychleji a pohodlněji než 2 staré původní vleky. Všechny sjezdovky v areálu jsou vybaveny zasněžovacím zařízením, takže případný nedostatek přírodního sněhu pro lyžaře rozhodně neznamená, že budou jezdit po kamenech nebo odkryté trávě a lyžování v areálu Katschberg - Aineck si budou moci užívat celou zimu.

Vyznavači freeridingu si přijdou na své jak na Ainecku, tak na Tschanecku a snowboardisté budou ve svém živlu na Ainecku v St. Margarethen, kde na ně čeká moderní funpark s halfpipe, slidem a náročnými skoky.

Čím se ale skiareál Katschberg skutečně proslavil je jeho zaměření na nejmenší lyžaře. Ti mohou nejen trávit dlouhé hodiny v dětském světě lyžování Katschi's Kinderwelt, který má dokonce svůj vlastní vlek pro nejmenší návštěvníky, ale v celém areálu je na děti pamatováno.

Běžci na lyžích se mohou těšit na více než 40 značených a denně upravovaných běžeckých stop jak pro klasickou techniku, tak i pro bruslení. A ti nejzdatnější sportovci se mohou vydat na pověstnou vysokohorskou trať o délce 10 kilometrů, která se vine po vrstevnicích ve výšce 1.600 - 1.800 metrů nad mořem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama