Innsbruck

5. ledna 2014 v 10:26 |  Tirol
V žádném jiném zimním lyžařském středisku nenajdou návštěvníci tak těsné spojení mezi moderní evropskou metropolí a téměř dokonalým rájem alpského lyžování. Nově vybudovaná lanovka umožní lyžařům být za 20 minut z centra Innsbrucku na čerstvém horském vzduchu.

Čím výše lanovka jede, tím více pociťuje každý cestující jak mizí veškerý městský stres a napětí. Z výšky 2.256 metrů pak lze dobře pozorovat na jedné straně pulzující město Innsbruck a na straně druhé nedotčenou přírodu Alpenparku.

Hlavní město Tyrolska Innsbruck leží na řece Inn a je obklopen úžasnou horskou scenérií. V letech 1964 a 1976 bylo dějištěm zimních olympijských her a od té doby se Olympia SkiWorld s 285 km sjezdovek řadí mezi nejlepší lyžařská střediska vůbec.


V okolí města Innsbruck se nachází několik středisek, jež se spojily do jedné lyžařské oblasti s názvem Innsbrucker Skigrossraum. Do něj spadají areály lyžařské areály Glunzeger, Nordpark-Seegrube, Axamer Lizum, Mutters a Patcherkofel. Skibusy jezdí v rámci oblasti od prosince do dubna, držitelé platného skipasu jej mají samozřejmě zdarma.

Ti z turistů, kteří se do oblasti Innsbruck vypraví, nebude určitě litovat. Vyznavači zimních sportů mají na výběr hned z několika možností, jak aktivně využít čas své dovolené. Nacházejí se zde udržované tratě pro příznivce běžeckého lyžování, denně upravované sjezdovky jak pro začátečníky, tak zdatné lyžaře, terény určené snowboardistů, místa pro paragliding, kluziště a mnoho dalších atrakcí.

Široká je pochopitelně též nabídka apres-ski. Po lyžování tak mohou turisté vyrazit do víru velkoměsta a vychutnat si zábavu nebo dobré jídlo v místních restauracích a barech, které lze jen stěží spočítat. Téměř povinností je ochutnat místní vyhlášený sacher a výbornou kávu. Nakoupit si pak každý může na místní pěší zóně, kde se nachází celá řada obchodů a butiků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama