Hochkönig Winterreich

22. prosince 2013 v 21:41 |  Salzburg
Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich se nachází v rakouské spolkové zemi Salzbursko. Je vzdálena asi 70 km jižním směrem od Salzburgu a spadají pod ní 3 zimní střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach.

Celkem je v této oblasti lyžařům k dispozici více než 150 km dobře upravených a širokých sjezdovek. O spolehlivou a bezpečnou přepravu sportovců na lyžování se stará téměř 40 lanovek a vleků.

Oblast je každým rokem modernizována a zvelebována nejen z pohledu lyžování a sjezdovek. V roce 2010 došlo ke spojení areálu Maria Alm a Dienten a k přepravě lyžařů nyní slouží 8-mi místná kabinka z Hintermoosu na Gabühel.

Pro lyžování v Hochkönig Winterreich je možné zakoupit 3 skipasy. Finančně nejpříznivější je pass Hochkönig, který platí pouze pro stejnojmenný skiareál. Další z možností je skipas Ski Amadé, který platí i pro skiareály Gasteinertal, Dachstein / Schladming a Salzburger Sportwelt. Pro nejnáročnější sjezdaře je pak určen skipas Salzburger Super Ski Card, který platí na všech skiareálech Salzburska, tedy včetně známých oblastí jako je Kaprun, Zell am See nebo Saalbach - Hinterglemm.


Svým návštěvníkům ovšem nenabízí lyžařsky orientovaná oblast Hochkönig Winterreich pouze lyžování, ale také další aktivity. Ti, kdo do oblasti Hochkönigs Winterreich zavítají a nechystají se zrovna na lyže, mohou volit mezi běžkami, osvětlenou sáňkařskou dráhou nebo třeba možností zahrát si curling. Pro snowboardisty tu byla vybudována U-rampa a snowpark. Kochat krajinou se mohou ubytovaní hosté při jízdě koňským spřežením, které se řadí mezi vyhledávané atrakce.

Středisko Maria Alm, které je oblíbené mezi turisty nejen během zimního období, obklopuje pohoří Steinernes Meer (volně by se dalo přeložit asi jako Kamenné moře). Horský masiv Hochkönig na druhé straně uchvátí každého, kdo sem zavítá, neboť nabízí panorama jako z pohádky.

Velmi podobně je na tom i středisko Mühlbach. TO se nachází ve výšce 850 m.n.m. a návštěvníky jistě potěší nejen místní pohostinnost, ale zároveň i okolní krajina a nezapomenutelné výhledy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama