Wildschönau

5. listopadu 2013 v 0:08 |  Tirol
Nedaleko Kufsteinu, obklopeno vrcholky Kitzbühelských Alp, se nachází údolí Wildschönau. Patří do něj vesničky Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach. Oblast se z pohledu lyžování řadí spíše mezi menší střediska, ale svým návštěvníkům vše vynahrazuje svou přátelskou a pohostinnou atmosférou.

Jeho velkým plusem je také dobrá dostupnost, třeba obec Niederau leží pouhých 5 kilometrů od dálnice. Mezi jednotlivými vesničkami samozřejmě jezdí bezplatný skibus, který je lyžaři hojně využíván.

Na příznivce sjezdového lyžování čeká ve Wildschönau celkem 25 vleků a lanovek, které je vyvezou k téměř 70 kilometrům dobře udržovaných sjezdovek s pečetí kvality. Zdejší sjezdové tratě jsou vhodné pro všechny lyžaře. Jak začátečníky, tak pokročilé.


Svůj svah si zde najdou i milovníci carvingu nebo profesionálové, kteří vyhledávají adrenalin a náročné sjezdy. Svou polohou a také díky umělému zasněžování je středisko vyhledávané po celou zimní sezonu, která trvá až do dubna.

Pro vyznavače snowboardingu tu byl postaven snowpark Race´n Boarder Arena. Kdo rád běžkuje, může využít tratě o délce úctyhodných 50 kilometrů nebo si vychutnat noční běžkování.

Pro začátečníky je tu 5 lyžařských a snowboardových škol, kde se naučí vše od základů lyžování po pokročilé techniky. Kdo se lyží nabaží, může si užít zábavu na sáňkách nebo saních tažených koňmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama