Arlberg

7. října 2013 v 19:29 |  Vorarlbersko
Lyžařská oblast Arlberg je právem označována jako centrum freeridového lyžování v Rakousku. Zdejší lyžařské terény nápadně připomínají vysokohorská lyžařská střediska ve Francii a obrovským plusem pro tuto vorarlbergskou oblast ležící v západním cípu Rakouska je dostatek sněhu po celou sezonu. Ten se tu drží právě díky vrcholkům pohoří Arlberg.

Lyžařská oblast Ski Arlberg, známá po celém světě, bývá hodnoceno velmi kladně. Lyžuje se zde již od roku 1901 a závody ve sjezdovém lyžování se na místních svazích konají od roku 1928. Arlberg byl v roce 2001 pořadatelem Mistrovství světa v alpském lyžování.

Většina sjezdovek ve Ski Arlberg v okolí středisek Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton je řazena mezi středně obtížné, červeně značené tratě. Nároční lyžaři si přijdou na své na černých sjezdovkách, kterých je tu též dostatek. Zkrátka nepřijdou ani děti a začátečníci, na které zde čeká 100 km technicky nenáročných modrých sjezdovek.


Středisko St. Anton je mezi příznivci alpského lyžování oblíbeno i díky široké nabídce apres-ski, která začíná na sjezdovce a končí až místních v barech, kterých je ve středisku opravdu dostatek.

Blízkost švýcarských hranic dělá z obcí Lech a Zürs na druhé straně oblasti Ski Arlberg luxusní lyžařská střediska, která jsou poklidnějšího rázu a na jejich svazích platí společný skipass. Obě obce jsou propojeny lyžařskou houpačkou a sjezdovky jsou zde o něco méně náročné než v nedalekém St. Antonu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama