Lavanttal

9. září 2013 v 21:16 |  Korutany
Údolí Lavanttal tvoří 4 lyžařské oblasti. Jsou to Koralpe, Weinebene, Klippitztörl a Hebalm. Celé údolí láká lyžaře na více než 90 kilometrů perfektně upravovaných sjezdových tratí. O plynulou přepravu lyžařů na svahy se stará 28 lanovek a vleků s celkovou přepravní kapacitou téměř 34.000 osob za hodinu.

Lyžuje se ve výškách 700 m až 2.100 metrů a většina sjezdovek je červeně značených středně obtížných tratí. Modré lehké sjezdovky tady tvoří necelých 25% všech tratí a náročných černých svahů je v údolí Lavanttal jen asi 9%.

Svahy Lavanttalu lákají nejen příznivce sjezdového lyžování, ale i milovníky běhu na lyžích. Na ně zde čeká několik různě obtížných běžeckých okruhů, přičemž ty nejdelší dosahují délky přes 20 kilometrů.


V oblasti Lavantal se dají provozovat i další zimní aktivity. Bylo tu vybudováno několik kluzišť, řada sáňkařských drah a též dráhy na populární curling.

Do údolí Lavanttal často míří nan lyžování rodiny s malými dětmi a začátečníci, neboť je zde k dispozici několik cvičných svahů. Zkušené lyžaře zase bezesporu potěší sjezdovky s homologací FIS-EC či možnost freeridingu v hlubokém sněhu.

Do oblasti Lavanttal směřují turisté nejen v zimě na dobré lyžování a kvůli zimními radovánkami, ale i v létě za vysokohorskou turistikou. Ne nadarmo je Lavanttal označován jako "ráj Korutan".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama