Fenomén Kitzbühel

3. září 2013 v 23:30 |  Tirol
Mekka alpského lyžování Kitzbühel leží v rakouském Tyrolsku mezi horskými vrcholy Hahnenkamm (1712 m) a Kitzbüheler Horn (1996 m).

Není to zdaleka největší lyžařské středisko v Rakousku, s jeho délkou sjezdovek se snad nevejde ani do první desítky středisek. V čem ale vede, je jeho obliba, která se nese široko daleko. Lyžařské středisko Kitzbühel je určeno především pro zimní dovolenou a lyžování náročných lyžařů.

V okolí obcí Kitzbühel, Kirchberg a Zweitausender mohou návštěvníci vyzkoušet až 60 sjezdovek ve výšce 800 - 2 000 metrů. Je tu 13 černých sjezdovek v délce 23 km, 26 červených v délce 78 kilometrů a 21 modrých o celkové délce 67.000 metrů. Snowboardisty potěší 2 místní snowparky.


Ani na vyznavače běžeckého lyžování se v okolí městečka Kitzbühel nezapomnělo, čeká tu na ně 40 km upravovaných běžeckých tratí. A vše je protkáno 52 lanovkami a vleky.

Za nejznámější sjezdovku je považována sjezdovka Streif na Hahnenkammu, kde se koná také Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Sjezd v Kitzbühelu je ten nejnebezpečnější sjezdařský závod na světě a již několik zkušených závodníků zde přišlo k těžkým úrazům.

Pokud někoho lyžování omrzí, na jezeře Schwarzsee nedaleko obcí Kitzbühel a Kirchberg, se může dosyta vyřádit na bruslích. Na zamrzlé hladině bývá vždy uklizen okruh, na kterém se dá dobře bruslit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama