Abtenau

2. září 2013 v 21:00 |  Salzburg
Do malé alpské vesničky Abtenau jezdí během zimní sezóny převážně rodiny s dětmi. Leží v údolí Lammertal nedaleko Salcburku, nadmořské výšce 715 metrů.

Děti si zde užijí velkou legraci především na tříkilometrové bobové dráze. Lyžařský region Dachstein - West představuje ale i nezapomenutelné možnosti pro sjezdové lyžování. Se zakoupením skipasu se lyžařům otevírají lyžařská střediska Annaberg, Free Sports Arena Krippenstein Dachstein, Feuerkogl-Ebensee, Gosau, Karlkogl - Abtenau, Lungötz, St. Martin am Tennengebirge, Russlbach a Postalm.

Všechna tato střediska jsou spojena bezplatným skibusem, který jezdí v pravidelných intervalech. Nachází se tu více než 100 kilometrů sjezdovek a o bezproblémovou přepravu vyznavačů sjezdového lyžování se tady stará téměř 50 lanovek a vleků.


Jenže region Abtenau nemá co nabídnout jen v zimě. V létě zde na turisty čeká 300 kilometrů turistických tras a stezek pro pěších. Ti odvážnější mohou vyrazit k vrcholům zdejších hor na Klettersteig. Ty pohodlnější vyvezou do vyšších poloh kabinové lanovky a ti se tak mohou vyhnout náročným výstupům z údolí.

Velkým lákadlem Abtenau je jezero Egelsee. Většina návštěvníků tráví u tohoto jezera relaxaci hodně času. Za návštěvu stojí i vodopády Dachser a Trickl. Cestou k vodopádům je možné se ještě zastavit v místním muzeu Arlerhof.

Na své si v Abtenou přijdou i milovníci vodních sportů, kteří si mohou svůj adrenalin zvýšit na řece Lammer nebo cyklisté, kteří si mohou vybrat z široké nabídky cyklotras, zahrnující cesty od těch nejjednodušších až po extrémně náročné. V horkých letních dnes je k dispozici místní koupaliště, kde se nacházejí vodopády, sportovní zóna, průtokový kanál a masáže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama