Zillertal II.

11. srpna 2013 v 20:54 |  Tirol
Velkou výhodou celé oblasti Zillertal je šíře a komplexnost nabídky lyžování. Na své si zde zaručeně přijdou jak zkušení jezdci či závodní lyžaři, tak i nadšenci do snowboardingu, středně pokročilí turisté i úplní začátečníci.

Celkem je v údolí Zillertal k dispozici více než 200 sjezdovek (jejich průměrná délka činí téměř 3 km!), několik funparků a snowparků s excelentními parametry, k tomu je třeba připočítat prakticky neomezené kilometry lyžování ve volném terénu a v neposlední řadě i takové exkluzivity, jakou je třeba 8 km dlouhá trať Goldpiste v oblasti Hochzillertal/Hochfüge­n, kterou má "na svědomí" zdejší rodák, úspěšný sjezdař a olympijský vítěz Stephan Eberharter.


Moderní vleky a lanovky garantují rychlou a pohodlnou přepravu lyžařů a dokonale hustá síť skibusů, navíc doplněná o údolní železniční dopravu, zajišťuje propojení celé oblasti Zillertal s lyžařskými terény. Drobnou nevýhodou může být skutečnost, že během víkendů v průběhu hlavní sezóny se do regionu sjíždějí lyžaři ze širokého okolí a velmi často tak bývá přetížená místní silniční síť.

Zillertal rád používá označení "Nejaktivnější údolí světa", takže je zřejmé, že i nabídka mimolyžařských aktivit je zde nadstandardní. Návštěvníci mohou vyzkoušet například skialpinismu, snowtubing, sáňkařské dráhy a vyznavačům běžeckého lyžování je po celé délce údolí Zillertal k dispozici přes 300 km dokonale upravovaných běžeckých stop. K dalším aktivitám patří paragliding, kryté tenisové a squashové kurty nebo stále populárnější indoor golf, který se dá pohodlně hrát i během zimního období.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama