Zillertal I.

11. srpna 2013 v 20:50 |  Tirol
Údolí Zillertal je jedním z nejznámějších sportovních regionů rakouských Alp. Celkem 11 horských středisek nabízí lyžařům a snowboardistům více než úctyhodných 650 km sjezdových tratí s celkovou přepravní kapacitou lanovek a vleků přesahující 300 000 osob za hodinu. Toto číslo řadí Zillertal mezi absolutně největší evropské lyžařské regiony.

Údolí Zillertal se dělí do 3 lyžařských oblastí. U ústí údolí se nachází Hochzillertal / Hochfügen. Tato oblast nabízí 180 km navzájem propojených sjezdových tratí. K této oblasti se řadí i menší středisko Spieljoch, ve kterém je lyžařům k dispozici dalších 20 km sjezdovek na vrcholu Onkeljoch.

Další oblastí alpského lyžování je Zillertal Arena. Ta se nachází v postranním údolí a táhne se přes obce Gerlos a Königsleiten směrem na Wildkogel. Přestože je zde k dispozici téměř 170 km upravovaných sjezdových tratí, jde o nejmenší zillertalskou lyžařskou oblast.


Poslední a též největší zdejší lyžařskou oblastí je Zillertal 3000. Ta se nachází od střediska Mayrhofen výše. Zahrnuje 4 postranní údolí, z nichž v nejvýše položeném Tuxském údolí se nachází známý ledovcový areálem Hintertux. Ledovec Hintertux je největším rakouským ledovcem s téměř 90 km sjezdovek, na kterých mohou lyžaři jezdit až do výšky 3 250 metrů.

Hochzillertal, Zillertal Arenu a Zillertal 3000 pak doplňují menší, spíše rodinná, střediska. Jde o již zmiňovaný Spieljoch a dále pak Ahorn a Gerlostein.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama