Údolí Wipptal

13. srpna 2013 v 9:19 |  Tirol
Tyrolské lyžařské středisko Wipptal se nachází na jižní hranici spolkové země Tyrolsko nedaleko italských hranic u Brennerského průsmyku.

Svou charakteristikou je Wipptal vhodný především pro lyžaře - začátečníky či rodiny s malými dětmi, neboť nabídka sjezdových tratí je v porovnání s věhlasnými rakouskými středisky omezená a převažují jednoduché a mírné sjezdovky. Celková délka černých sjezdovek v oblasti Wipptal nepřesahuje 2 km.

Do stranou položeného údolí Gschnitztal je možné se z městeček Trins a Gschnitz dostat na lyžování nově vybudovaným vlekem.

Příznivci běžeckého lyžování, kteří do oblasti Wipptal zavítají, často volí trasu z Trins, která vede do krásného údolí Gschnitztal. Ale i nejrůznější výše položené běžecké stopy mají své kouzlo. Dokonce i stoupenci bruslařského běžkařského stylu si zde přijdou na své, neboť v okolí je upravováno několik stop pro tento styl.


Půvabná scenérie údolí Wipptal nabízí každému něco. Kromě sjezdového a běžeckého lyžování je možné ve Wipptalu absolvovat nejrůznější pěší túry, sáňkovat, bruslit, hrát curling nebo podniknout romantickou vyjížďku na saních tažených koňmi nedotčenou přírodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama