Údolí Alpbachtal

14. srpna 2013 v 18:51 |  Tirol
Lyžařský region Alpbachtal se nachází spolkové zemi Tyrolsko na půli cesty mezi Kufsteinem a Innsbruckem. Sjezdové tratě se zde vinou z výšky 2.000 metrů nad mořem dolů do údolí až na pouhých 650 metrů nadmořské výšky k údolním stanicím lanovek.

Celou oblast Alpbachtal tvoří 9 navzájem propojených lyžařských středisek. Nejvýznamnějšími jsou Niederau, Auffach, Inneralpbach a Reith im Alpbachtal.

Po nedávném propojení střediska Alpbach se střediskem Auffach přes vrchol Schatzberg (1903 m.n.m.) je zde k dispozici přes 145 km sjezdových tratí především středního stupně obtížnosti. Plynulou přepravu lyžařů vzhůru na sjezdovky zajišťuje 16 moderních lanovek a k tomu je zde v provozu dalších 25 lyžařských vleků.


Ideálním terénem pro lyžování méně zkušených lyžařů či rodin s dětmi je sjezdovky Reither Kogel. Naopak pokročilejší sjezdaři nejčastěji vyhledávají sjezdovku Hornboden. Ta má FIS homologaci a celkové převýšení bezmála půl kilometru.

Pro milovníky snowboardingu a freestyle skiingu je ve funparku na Wiedersbergerhornu připravena 150 metrů dlouhá U-rampa, která patří do absolutní rakouské špičky.

Na příznivce běžeckého lyžovaní čeká v okolí údolí Alpbachtal celá řada pečlivě upravovaných běžeckých stop.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama