Tiroler Zugspitz Arena

15. srpna 2013 v 23:49 |  Tirol
Region Tiroler Zugspitz Arena je rozsáhlá lyžařská lyžařská oblast v Rakousku na nedaleko hranic s Německem. Tvoří ji celkem 12 lyžařských středisek s 215 km sjezdovek nejrůznějších obtížností a délek. Na všech je možné lyžovat s jedním jediným skipasem, který je označován jako Top Snow Card.

Oblast Tiroler Zugspitz Arena má mnoho malých lyžařských areálů a tak každé jednotlivé středisko v regionu má vlastní nabídku zimních sportů. Zimu si zde tedy užijí nejen vyznavači sjezdového lyžování, ale také běžkaři, snowboardisté a samozřejmě rodiny s dětmi, pro které je Tiroler Zugspitz Arena doslova jako stvořená.

K nejznámějším zdejším střediskům patří Ehrwalder Almbahn, Ehrwalder Wettersteinbahn, 2.962 metrů vysoká Zugspitze, nejvyšší hora Německa, Lermoos - Grubigstein, Biberwier Marienbergbahn, Berwang/Bichlbach, Garmisch Classic, Partenkirchen - Eckbauer, Mittenwald - Karwendel a Mittenwald - Kranzberg. V oblasti se lyžuje v nadmořských výškách od 1 000 do 2 830 m n. m. a lyžařům jsou zde k dispozici moderní lanovky a vleky a vždy perfektně upravené sjezdovky.


Milovníci snowboardingu a freesyle lyžování obvykle míří do zdejšího funparku s překážkami a dlouhou halfpipe. I na běžkaře v oblasti Tiroler Zugspitz Arena mysleli. Okolí je doslova protkáno bohatou nabídkou více než 100 km udržovaných běžeckých stop.

Zajímavou možností pro příznivce severského stylu lyžování jsou tzv. "One-Way", tedy jednosměrné, výlety na běžkách. Na zpáteční cestě mohou zdarma využít některý ze zdejších veřejných dopravních prostředků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama