Stubaital

4. srpna 2013 v 22:33 |  Tirol
Těžko byste mezi lyžaři hledali někoho, kdo by neznal údolí Stubaital. Jeho nejoblíbenější částí je bezesporu ledovec Stubaier Gletscher, který celoročně nabízí perfektní podmínky pro lyžování. A pro české lyžaře má ještě jednu nespornou výhodu, kterou je relativně malá vzdálenost od ČR.

Středisko nabízí především široké sjezdovky pro vyznavače snowboardingu a carvingu. Většina sjezdovek je zde červených a modrých. Zřejmě nejznámějším sjezdem je zde téměř desetikilometrový Wilde Grube.

Doprava lyžařů na svahy je ve údolí Stubaital, stejně jako ve většině rakouských středisek, zajišťována moderními lanovkami a vleky. Hlavní nápor lyžařů od parkoviště k výše položeným stanicím lanovek zajišťuje dvojitá šestimístná kabinková lanovka, díky níž jsou čekací doby na "vstup" do celého areálu minimální.


Zajímavostí Stubaitalu je i restaurce Jochdohle, která leží ve výšce 3 150 metrů nad mořem. Jde o nejvýše položenou restauraci v celém Rakousku.

Součástí lyžařské oblasti Stubaital jsou i další 3 menší lyžařská střediska: Schlick 2000, které se nachází nedaleko městečka Fulpmes, Elfer u městečka Neustift a Serles u Miedersu. Výhodou těchto středisek je menší počet lyžařů.

Kromě sjezdového lyžování nabízí Stubaital i velké množství dalších aktivit. K dispozici je více než 80 km běžeckých stop, nejrůznější sáňkařské dráhy, upravované cesty pro pěší turistiku, aquapark v Neustiftu či plavecký areál v Telfes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama