Kaiserwinkl

19. srpna 2013 v 15:18 |  Tirol
V severotyrolské oblasti Kaiserwinkl, která se nalézá jen pár kilometrů od hranic s Německem, se sjezdovky táhnou z výšky téměř 1.800 metrů dolů do údolí. U jezera Walchsee či v Kössenu pak končí ve výšce cca. 600 metrů nad mořskou hladinou.

Údajně nejlepší lyžování z celé oblasti Kaiserwinkl je možné zažít na 1.773 merů vysokém Unterberghornu, jehož dolní stanice lanovky je přímo na okraji střediska Kössen. Šestimístná kabinová lanovka vyveze lyžaře až k Bärenhütte, od které se dá po krátkém sjezdu pokračovat až téměř pod vrchol další lanovkou. Celý areál tvoří několik širokých a upravovaných středně těžkých sjezdovek.

Další, menší lyžařský areál oblasti Kaiserwinkl, se nachází nedaleko obce Walchsee, pod masivem Zahmer Kaiser. Jde spíše o malý rodinný skiareál s přehlednými a z velké části jednoduchými sjezdy.


Oblast Kaiserwinkl a okolí jezera Walchsee je též známé svou pestrou nabídkou stop pro běžecké lyžování. Za vyzkoušení určitě stojí tratě mezi právě jezerem Walchsee a střediskem Kössen. Tato oblast je doslova protkána desítkami běžeckých stop nejen pro klasický styl, ale i pro bruslení.

Nepříliš náročné trasy pro pěší turistiku v okolí Walchsee, Schwendt a Kössen lákají k příjemným procházkám po okolí a okruhu kolem zamrzlého jezera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama