Almenwelt Lofer

29. srpna 2013 v 23:22 |  Salzburg
Tipem na letošní zimní dovolenou by mohlo být zimní středisko Almenwelt Lofer. To se se nachází uprostřed salcburského údolí Saalachtal.

S pořízením zdejšího skipasu se lyžařům otevírá možnost lyžování na 13 lanovkách, vlecích a více než 40 kilometrech sjezdovek. Modrých sjezdovek je v oblasti Lofer přes 20 km, stejně jako červených. Nejtěžších černých je v Loferu k dispozici asi 5 km.

Lofer nepatří k nejvýše položeným střediskům a tak se svou maximální výškou 1.747 m láká především k lyžování na širokých a dobře upravených svazích. Agresivní jezdci zde budou jen těžko hledat obtížné sjezdy, středisko se zaměřuje spíše na lehké a středně obtížné sjezdovky.

Výhodou pro rodiny s malými dětmi je v roce 2012 vybudovaná nová osmimístná lanovka, která pomocí automatických bezpečnostních pásů slouží k mnohem bezpečnější přepravě lyžařů a jejich ratolestí.


I úplní začátečníci se mohou vypravit ve skiareálu Lofer na lyžování až na vrcholek Schönbichl. Z něho vede ne příliš náročná modrá sjezdovka a mohou si tak vyzkoušet své první obloučky na lyžích. Jako každé moderní lyžařské středisko i Lofer se pyšní četnými zasněžovacími zařízeními, díky kterým se dá na všech sjezdovkách lyžovat po celou sezónu.

Ani zdatní jezdi zde ale nepřijdou zkrátka. Mohou se vypravit na severní stranu Grubhörndlu, kde se nachází černá sjezdovka s opravdu strmým svahem, k jejímuž zdolání už je potřeba trochu odvahy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama