Achensee

12. srpna 2013 v 18:15 |  Tirol
Lyžařská střediska v okolí jezera Achensee ve spolkové zemi Tyrolsko se nachází v nadmořských výškách od 900 do 1800 metrů nad mořem. Výhodou této oblast je skutečnost, že vedle lyžařských terénů v zimě může jezero nabídnou i aktivity provozovatelné během letní sezóny.

Nejvíce sjezdovek pro alpské lyžování se v Achensee nachází ve středisku Christlum, zvedající se nad střediskem Achenkirch. Výzvu pro zkušené lyžaře představuje černá sjezdovka, která vede přes Gföllalmgraben. Oblibě se těší i lanovka Rofanseilbahn, která lyžaře vyveze na lyžařské terény vrcholku Gschölkopf.

Dalším oblíbeným lyžařským areálem u jezerea Achensee je Zwölferkopf nedaleko Pertisau. Několik málo sjezdovek spíše pro nenáročné lyžování se ještě nachází u vesničky Steinberg.


Region Achensee je též oblíbeným cílem pro vyznavače severských stylů lyžování. Ideální terény pro běžkaře se nacházejí v okolí obcí Achenkirch a Pertisau. Údajně nejlepší běžecká stopa u Achensee vede z Petisau do údolí Falzthurntal. Cesta vede vzhůru údolím podél okouzlujících skalních převisů a stěny Karwendel až k chatě Gramaialm ve výšce 1260 metrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama