Letní aktivity v regionu Zell am See / Kaprun

23. července 2013 v 16:43 |  Salzburg
Jedinečnost rakouského regionu Kaprun - Zell am See spočívá hlavně v kombinaci hor, ledovce a jezer. Snad nikde jinde nelze nalézt tolik příležitostí k nejrůznějším aktivitám tak blízko u sebe jako právě v této populární lyžařské oblasti v Rakousku. Zdejší podmínky umožňují sportovcům a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších sportovních a zábavních možností.

Na turisty a též cyklisty čekají v okolí Zell am See trasy kolem Kitzsteinhornu, Schmittenhöhe nebo Maiskogelu, nejrůznější vodní sporty je možné provozovat na překvapivě čistém jezeře Zeller See. Kromě toho se mohou návštěvníci věnovat například paraglidingu nebo si zahrát golf na jednom nejkrásnějších golfových hřišť v Alpách.

V novém komplexu s názvem Gipfelwelt 3000 (doslova Vrcholový svět 3000) se turistům otevírá svět třítisícovek národního parku Vysoké Taury. Dvě nové vyhlídkové plošiny garantují úchvatný výhled na okolní panorama vrcholků Alp včetně pohledu na jezero a Zell am See na jeho břehu.


I turisté budou v okolí Zell am See ve svém živlu. Výpravy do hor zpříjemňuje více než 400 kilometrů značených tras. V Národním parku Vysoké Taury je možné vyrazit jak na nenáročný rodinný výlet, tak i na obtížnější vysokohorskou túru.

V regionu Zell am See / Kaprun je oblíbenou rekreační činností i cyklistika. Zdatní a zkušení cyklisté se vydávají na kolech do hor, rodiny s dětmi zase často volí projížďku okolo Zeller See. V regionu se nachází více než 240 km cyklostezek. V bikeparku v nedaleké obci Kaprun si přijdou na své zejména ti, kteří si chtějí užít freestyle.

Křišťálově čisté jezero Zeller See láká k plavání, vodnímu lyžování, plachtění a surfování. Při veškerých aktivitách se můžete kochat pohledem na impozantní pohoří. Spoustu další zábavy si návštěvníci mohou užít na třech koupalištích s plážemi okolo Zeller See nebo v krytém bazénu Zellerského centra volného času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama