Bad Hofgastein

8. července 2013 v 11:20 |  Salzburg
Historický Bad Hofgastein leží v samém srdci údolí Gastein v centrálním Rakousku. Je znám především svými termálními lázněmi, které se nachází přímo v městském jádru.

Již staří Římané dobře věděli o blahodárných účincích místních pramenů, vyvěrající podél údolí Gastein, na duši i na tělo. Po fyzicky náročném dnu stráveném na blízkých sjezdovkách očekává unavené lyžaře saunový svět Cascadia. A pro toho, kdeo zrovna nevyhledává odpočinek v páře, Bad Hofgastein nabízí další typy bazénů, masáží a ozdravujících procedur.

V prospěch městečka Bad Hofgastein hovoří z turistického pohledu i fakt, že kromě lázní je též součástí největší rakouské lyžařské oblasti Amadé. Sjezdovky v okolí jsou vhodné jak pro lyžování začátečníků, tak pro pokročilé sjezdaře. Navíc se v nedalekém Bad Gasteinu nachází i freeride zóna pro milovníky lyžování ve volném terénu.


Dobré lyžování je možné prakticky po celé délce údolí Gastein. Přes 200 km upravovaných sjezdovek obsluhuje 40 lanovek a vleků a na cestu na lyžování se tak nestojí dlouhé a nudné fronty. Díky nadmořské výšce je sníh zaručený od prvních prosincových dnů až do května. Samozřejmostí jsou bezplatné skibusy, které dopraví návštěvníky z hotelu až k lanovkám.

Těm, kteří Bad Hofgastein nebo jakoukoliv jinou obec v údolí Gasteni navštíví v létě, bývá doporučováno zakoupit si SalzburgerLand Card. Tato karta zahrnuje vstup zdarma na mnoho turisticky atraktivních míst po celém Salcbursku. Příkladem může být vstup na hrady a zámky (Klammstein či muzeum v Bad Gastein), jízda na letní bobové dráze v Abtenau či prohlídka národního parku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama