Červenec 2013

Letní aktivity v regionu Zell am See / Kaprun

23. července 2013 v 16:43 Salzburg
Jedinečnost rakouského regionu Kaprun - Zell am See spočívá hlavně v kombinaci hor, ledovce a jezer. Snad nikde jinde nelze nalézt tolik příležitostí k nejrůznějším aktivitám tak blízko u sebe jako právě v této populární lyžařské oblasti v Rakousku. Zdejší podmínky umožňují sportovcům a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších sportovních a zábavních možností.

Na turisty a též cyklisty čekají v okolí Zell am See trasy kolem Kitzsteinhornu, Schmittenhöhe nebo Maiskogelu, nejrůznější vodní sporty je možné provozovat na překvapivě čistém jezeře Zeller See. Kromě toho se mohou návštěvníci věnovat například paraglidingu nebo si zahrát golf na jednom nejkrásnějších golfových hřišť v Alpách.

V novém komplexu s názvem Gipfelwelt 3000 (doslova Vrcholový svět 3000) se turistům otevírá svět třítisícovek národního parku Vysoké Taury. Dvě nové vyhlídkové plošiny garantují úchvatný výhled na okolní panorama vrcholků Alp včetně pohledu na jezero a Zell am See na jeho břehu.

Bad Hofgastein

8. července 2013 v 11:20 Salzburg
Historický Bad Hofgastein leží v samém srdci údolí Gastein v centrálním Rakousku. Je znám především svými termálními lázněmi, které se nachází přímo v městském jádru.

Již staří Římané dobře věděli o blahodárných účincích místních pramenů, vyvěrající podél údolí Gastein, na duši i na tělo. Po fyzicky náročném dnu stráveném na blízkých sjezdovkách očekává unavené lyžaře saunový svět Cascadia. A pro toho, kdeo zrovna nevyhledává odpočinek v páře, Bad Hofgastein nabízí další typy bazénů, masáží a ozdravujících procedur.

V prospěch městečka Bad Hofgastein hovoří z turistického pohledu i fakt, že kromě lázní je též součástí největší rakouské lyžařské oblasti Amadé. Sjezdovky v okolí jsou vhodné jak pro lyžování začátečníků, tak pro pokročilé sjezdaře. Navíc se v nedalekém Bad Gasteinu nachází i freeride zóna pro milovníky lyžování ve volném terénu.

Sölden

7. července 2013 v 20:10 Tirol
Sölden v údolí Ötztal je jedním z nejkvalitnějších, ale bohužel i nejdražších lyžařských středisek v Rakousku. Jméno Sölden (což znamená "schody") je používán již dlouhou dobu.

Na lyžaře tu čeká více než 150 km perfektně udržovaných sjezdovek, kde lze prožít ty nejlepší zážitky z lyžování. Díky nejmodernějším zasněžovacím zařízením nabízí region Ötztal / Sölden vyznavačům bílého sportu záruku sněhu od října do května.

Celá oblast je rozdělena na 2 hlavní části: na úbočí Gaislachkogel a Giggijoch. Gaislachkogel je sice relativně malou oblastí, ale nabízí turistům převážně černé a červené tratě. Oblast Giggijoch, která má dva ledovce, bude vyhovovat spíše nenáročným klientům a rodinám s dětmi, kteří vyhledávají snadné tratě a ledovcové lyžování.